Tänu tehnoloogia arengule on robotniidukid aasta-aastalt muutunud üha kättesaadavamaks – turule on tulnud mitmeid väiksemaid ja odavamaid roboteid. Sellegipoolest on tegu märkimisväärse investeeringuga ja ostu juures tuleb veenduda, et oled valinud enda aia jaoks just õige roboti.

1.Esimese asjana tuleb vaadata, et robot oleks piisavalt võimekas sinu aia ruutmeetritega toime tulekuks. Robotite tehnilises infos väljatoodud ruutmeetrite arv on tavaliselt arvestatud ideaalsetes tingimustes. Kui aga sinu aias maapind kergelt lainetab, seal on palju puid-põõsaid või on suured kalded, siis on mõistlik valida umbes 20% võimekam robot.

Kuidas valida robotniidukit

2.Kui sinu aias on suured kalded, siis vali endale robot, mis on spetsiaalselt mõeldud sellega toime tulema. Suurte kalletega tulevad toime robotid, millel on võimsamad mootorid ja parema haarduvusega rattad. Sa ei taha ju, et robot ennast nõlva all maa sisse kaabiks ja murulapi niitmata jätaks? Suurte kalletega tuleb toime näiteks Husqvarna Automower 435X, millele ei valmista probleemi kalded kuni 70%.

Robotniiduk Husqvarna 435x

3.Roboti valikul tuleb mõelda ka oma aia keerukuse peale. Kui seal on palju erinevaid alasid, siis tuleb valida niiduk, millel on vastavad seadistusvõimalused. Nutikamatel robotitel on kuni 8 erinevalt seadistatavat tööala. Keeruake aedade puhul on väga oluline ka kvaliteetne ja läbimõeldud paigaldus. VLT robotispetsialistidel on aastatepikkune kogemus, mis tagab, et sinu robot töötab veatult. Enne ostu mõtle, kas tellida robot veebipoest, kus puudub tehniline tugi või pöörduda robotiotsingutel spetsialistide poole.

Robotniiduki paigaldus

4.Kahjuks on ette tulnud juhtumeid, kus robotid on langenud pikanäpumeeste saagiks. Veendu, et robotil on seadistatav pin kood, alarm ja soovituslikult ka GPS jälgija. Kui sul aga peaks juhtuma, et jääd oma robotist ilma, siis kindlasti tuleb sellest teavitada aiatehnika poodi, kust robot osteti. Robot pannakse musta nimekirja ja niiviisi ei ole sellega enam suurt midagi teha.

5.Olgugi et enamik roboti seadistustest tehakse ära esmasel paigaldusel, on mõistlik uurida, kui lihtne on edaspidine sätingute muutmine. Kas seda tehakse puutetundliku displei pealt, tavapäraste nuppudega või hoopis läbi mobiiliäpi? Proovi seda ennem ostu kindlasti! Seadete muutmine võiks olla intuitiivne ja lihtne!

Robotniiduki seadistamine

6.Turvalisuse huvides ei ole soovitatav lapsi ja lemmikloomi aeda lubada, kui robot parasjagu tööd teeb, kuid paraku ei ole see alati võimalik. Seetõttu on hea, kui robotil on vabalt pöörlevad lõiketerad, mis on oluliselt ohutumad, kui peaks juhtuma, et robot lemmiku sabast üle sõidab. Turvalisust lisavad ka tõstmis- ja kallutusandurid. Niiduki maapinnalt ülestõstmisel või ümberminekul lülitub lõiketera automaatselt välja.

Robotniiduki hooldus

7.Robotniiduk hoiab tublisti sinu aega kokku, kuid tuleb arvestada, et see vajab aeg-ajalt ka hooldust ja tarkvara uuendust. Robotit valides tuleb hoolikalt mõelda, kas hoida pisut raha kokku ja tellida see näiteks veebipoest ning mõne rikke ilmnemisel olla oma hädaga üksi või osta oma robot volitatud Husqvarna edasimüüja käest. VLT Aiatehnika spetsialistid on sulle alati abiks nõu ja jõuga. Paigaldame roboti hoolikalt ja läbimõeldult, vajadusel tuleme teeme masinale tarkvara uuendust ja enne talve hooldame ja hoiustame.

Vali oma uus robotniiduk välja siit