Hooldus on kõige odavam kindlustus selleks, et sinu aiatehnika kestaks aastaid. Korralikult hooldatud ja hoitud muruniiduki või –traktori eluiga võib vabalt olla 10-15 aastat. Tagamaks, et niiduk töötaks probleemivabalt, tuleb teda vähemalt kord aastas hooldada. Muruniiduki või -traktori hooldustöö võtab aega mõned tunnid, mille käigus kontrollitakse niiduseadme kõik olulised osad. Ideaalne ajastus hoolduseks on sügisel vahetult peale niiduhooaja lõppemist, sest siis saab masina konserveerida talvekorterisse ning võib olla kindel, et kevadel läheb niiduk murevabalt käima.

Muruniiduki hooldus

Juhul, kui sa unustasid sügisel oma niidukit hooldada, siis viimane aeg seda teha on kevadel vahetult enne uut hooaega. Suur osa ilusa muru saavutamisest on tingitud sinu niiduki seisukorrast.

Millistest töödest koosneb muruniiduki või –traktori hooldust? Kõige pealt pestakse muruniiduk korralikult puhtaks ja viiakse läbi visuaalne kontroll. Kas kõik mutrid ja poldid on alles või on mõni neist vibratsiooni tõttu jalutama läinud? Kas esineb silmaga nähtavaid õlilekkeid jpm?
Seejärel vahetatakse mootoriõli ja filter, et tagada võimalikult hea õlitus ja vähendada metallpindade hõõrdumisest tekkinud kulumist. Lisaks vahetatakse veel õhufilter ja süüteküünal ning suuremate mootorite puhul ka bensiinifilter. 

Muruniiduki hooldus

Tagamaks kvaliteetset niidutulemust peab lõiketera olema võimalikult terav ja hästi tasakaalustatud. Nüri tera jätab muruplatsi ebaühtlaseks ja tasakaalust väljas tera tekitab liigset vibratsiooni, mis läbi niiduki kandub kasutajale. Murutraktori puhul kontrollitakse ka niiduteki rihmade ja ajamite seisukorda. Rihmarataste laagrid ja rihma seisukord on oluline üle vaadata ning vajadusel probleemi ennetavalt uute vastu vahetada. Kes sooviks ebameeldivat üllatust, kui keset niitmist veorihm puruneb ja seetõttu töö katki jääb?

Muruniiduki hooldus

Lisaks mootori ja niiduseadme kontrollile käiakse hoolduse käigus üle ka rattad, roolisüsteem, liigendid, laagrid ja palju muud. Kõige lõpuks enne kui niiduk omanikule tagastatakse, teostatakse proovikäivitus veendumaks, et kõik töötaks veatult. 

Too oma niiduk VLT spetsialistide kätte hooldusesse ja võid murevabalt uut hooaega alustada!

Vaata täpsemalt, mida hoolduspaketid sisaldavad SIIT

Liitu uudiskirjaga

Liituge meie e-postilistiga, et saada VLT värskeimaid uudiseid ja pakkumisi.

Pakkumisi saadame korra kuus.

Oled liitunud uudiskirjaga